Vystupující

prof.Radek Zbořil

Profesor na univerzitě palackého v olomouci

Radek Zbořil je profesorem fyzikální chemie a zakládajícím ředitelem Regionálního centra pokročilých technologií a materiálů (RCPTM) na UP v Olomouci. Od roku 2018 hostuje jako vědecký pracovník na Friedrich–Alexander University Erlangen–Nürnberg v Německu. V současnosti zároveň působí jako vědecký ředitel výzkumné jednotky RCPTM Českého institutu výzkumu a pokročilých technologií (CATRIN) a je také zástupcem ředitele Centra nanotechnologií v rámci vysokoškolského ústavu CEET – Centra energetických a environmentální technologií na VŠB – Technické univerzitě Ostrava, kde vede Materials-Envi Lab.

Tomáš šebek

Chirurg, účastník misí lékařů bez hranic, ministr zdraví

Tomáš Šebek je doktor medicíny, pracující téměř 20 let jako konzultant v oblasti chirurgie gastrointestinálních onemocnění, konkrétně rakoviny tlustého střeva. Je zakladatelem lékařské agentury eCME MeDitorial a rovněž spoluzakladatelem virtuální nemocnice a unikátního telemedicínského projektu uLékaře.cz, který vyústil v pre-investici do MED21. Již sedmkrát absolvoval v rámci Lékařů bez hranic válečné chirurgické mise na Haiti, do Afghánistánu, Jižního Súdánu a Jemenu. Je aktivním členem představenstva MSF/MSF SITS, instruktor ATLS v rámci American College of Surgeons a také se podílí na vysílání pro BBC. Tomáš je zároveň zakladatelem expertní platformy Ministr Zdraví.

barbora dubanská

zakladatelka advokátní kanceláře dubanska & co.

Barbora Dubanská je zakladatelkou advokátní kanceláře dubanska & co., kde spolu se svým týmem aktivně pracuje na zlepšování oblasti digitálního zdravotnictví a farmaceutického práva. Jako aktivní zastánkyně otevřených dat a členka správní rady think-tanku Ministr Zdraví se angažuje v oblasti inovací a veřejného zdraví. Barbora je víc než jen tradiční advokátkou, aktivně se zapojuje do prosazování témat spojených se zdravím jak mezi širokou veřejností, tak odborníky v oboru. Při své práci čerpá ze svých rozsáhlých právnických zkušeností v ČR i zahraničí. Kromě toho mentoruje hackathony a start-upy v oblasti zdraví a farmacie.

petr michník

Vedoucí subdivize administrativy: 

Hyundai Motor Manufacturing Czech 

Petr Michník je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Od roku 2006 pracuje v nošovické automobilce Hyundai, kde začínal jako právník a postupně se vypracoval na vedoucí pozice. Jeho úsilí a schopnosti ho dovedly k řízení právního oddělení a později k vedení oddělení vnějších vztahů. V roce 2021 dosáhl vrcholu své dosavadní kariéry a stal se vedoucím subdivize administrativy, na této pozici setrvává dodnes. Předchozí zkušenosti získal v energetickém průmyslu a stavebnictví, což mu dodalo široký rozhled a schopnost efektivně řešit různorodé výzvy v korporátním prostředí.

prof.stanislav mišák

ŘEDITEL VYSOKOŠKOLSKÉHO ÚSTAVU: CENTRE FOR ENERGY AND ENVIRONMENTAL TECHNOLOGIES

Stanislav Mišák je vůdcem a vizionářem na poli energetiky a životního prostředí. Jako ředitel Centra energetických a environmentálních technologií na VŠB – Technické univerzitě Ostrava se celý svůj profesní život věnuje výzkumu a vývoji nízkouhlíkových technologií. Jeho posláním je snižovat energetickou náročnost a zajišťovat energetickou bezpečnost a surovinovou nezávislost na všech úrovních, od regionů až po členské země Evropské unie. Jeho další profesní specializací je výzkum v oblasti technické diagnostiky vysokonapěťových systémů. Je hlavním řešitelem Národního centra pro energetiku, jež sdružuje 24 významných partnerů z výzkumné i aplikační sféry, kteří jsou inovačními lídry v oblasti moderní energetiky. Je také autorem více než 500 vědeckých publikací, vlastníkem evropského patentu, desítek národních patentů a jiných předmětů duševního vlastnictví.

NORBERT SCHELLONG

ŘEDITEL NEMOCNICE HAVÍŘOV

Norbert Schellong je ředitelem Nemocnice Havířov, která pod jeho vedením prošla výrazným rozvojem. Jeho přístup k inovacím a kvalitě péče umožnil nemocnici nejen zlepšit své postavení v Moravskoslezském kraji, ale také stát se předním zdravotnickým zařízením v České republice. Norbert Schellong se věnuje rozšiřování služeb nemocnice, včetně zavádění robotické chirurgie a dalších specializovaných oborů. Jeho úsilí bylo oceněno titulem Manažer roku 2020 uděleným Českou manažerskou asociací. Norbert je také členem odborného kolegia Centra telemedicínských služeb Fakultní nemocnice v Ostravě, Mezinárodní asociace pro telemedicínu, vědecké rady Lékařské fakulty Ostravské univerzity, resortní pracovní skupiny pro telemedicínu Ministerstva zdravotnictví a odborným garantem projektu zlepšování nemocniční stravy.

tadeáš ochodek

Ředitel pro spolupráci s průmyslem & Ředitel Výzkumného energetického centra CEET VŠB-TUO 

Tadeáš Ochodek působí jako ředitel výzkumného energetického centra CEET VŠB-TUO a ředitel pro spolupráci s průmyslem. Je spoluautorem mnoha odborných publikací a článků. Podílel se také na řešení řady vědecko-výzkumných projektů. Zajímá se především o oblast obnovitelných zdrojů energie, výzkumu a vývoje, což se odráží také v jeho pedagogické činnosti. Na univerzitě přednáší na téma Systémy budov a systémy řízení vytápěcích zdrojů, Spalovací zařízení či Teorie spalovacích pochodů, zároveň je garantem těchto předmětů.

pavel kordik

docent na ČVUT V PRAZE

Pavel Kordík působí na Fakultě informačních technologií ČVUT. Odborně se věnuje výzkumu metod strojového učení, zejména pak doporučovacím systémům. Aktivně se angažuje také v budování start-upů. Jako spoluzakladatel firem Recombee a UNICO.AI přenáší své odborné znalosti do praxe a hledá inovativní způsoby, jak využít technologie strojového učení k řešení reálných problémů. Je aktivním členem v neziskových organizacích, jako je prg.ai nebo aidetem.cz.

Markéta Lőrinczy

ceo phonexia

Markéta Lőrinczy působí jako ředitelka brněnské společnosti Phonexia, která je světovým lídrem ve vývoji softwaru pro rozpoznávání lidského hlasu a mluvené řeči. Po dokončení doktorského studia obchodní etiky na Mendelově univerzitě v Brně se zaměřila na komplexní svět technologických firem, kde etika hraje klíčovou roli. Její práce představuje spojení technologického pokroku s etickými zásadami, což jí umožňuje vést Phonexii k dalším úspěchům a zároveň poskytovat spolehlivá a inovativní řešení ve světě rozpoznávání hlasu.

lukáš loun

CEO MAIA LABS

Lukáš Loun je zakladatelem a generálním ředitelem technologického start-upu MAIA LABS. S více než deseti lety zkušeností získaných v mezinárodních technologických gigantech jako ABB a SIEMENS, kde působil na různých ředitelských pozicích, má hluboký vhled do průmyslových potřeb a trendů. MAIA LABS je inteligentní modul pro endoskopii, který využívá nejmodernější technologie umělé inteligence. Lukášův tým nejenže přináší revoluční řešení do zdravotnictví, ale také transformuje diagnostické postupy, čímž zlepšuje péči o pacienty a usnadňuje práci lékařům.

jan bizík

Mobility Innovation Hub

Jan Bizík vede Mobility Innovation Hub v rámci programu Technologické inkubace, který realizuje agentura CzechInvest. Má dlouholeté podnikatelské zkušenosti v poradenství a IT a sám již realizoval několik start-upů. Jeho angažovanost nekončí u vlastních projektů – jako mentor a expert na start-upy poskytuje cenné rady nejen začínajícím podnikatelům, ale i Evropské komisi. V minulosti zastával řadu významných manažerských pozic v českých a mezinárodních společnostech. Během svého tříletého působení v čele start-upového programu pro sociální projekty v Laboratoři Nadace Vodafone získal ocenění za nejlepší program v České republice za rok 2019. Jan má zkušenosti i z českého a mezinárodního investorského prostředí, kde působil také jako portfolio manažer pro soukromého investora.

Vojtěch kadlec

CBO & Co-Founder UNICO

Vojtěch Kadlec je CBO & co-founder společnosti UNICO a zaměřuje se na technologické inovace a jejich komercionalizaci. Úspěšně se podílel na licencování technologií v řádech milionů korun a stál u vzniku několika technologických start-upů. Jeho specialitou je analytický pohled na podnikání – provádí business validace a assessment/evaluace, aby zajistil úspěch nových podnikatelských iniciativ.

petr jahn

Co-Founder SprayVision

Petr Jahn je spoluzakladatelem společnosti SprayVision. Svou strojírenskou vynalézavost a zkušenosti s rozvojem nových podniků využívá k vytváření inovativních řešení pro průmysl nátěrových hmot. S více než desetiletou praxí vedl a podporoval řadu projektů v oblasti nátěrových technologií, řízení prodeje a aplikované mechaniky, přičemž pracoval s různorodými a mezinárodními týmy a klienty. S nadšením se věnuje zlepšování kvality, efektivity a udržitelnosti procesů a produktů v oblasti nátěrových hmot a posilování postavení zákazníků pomocí poznatků a nástrojů založených na datech. Jeho posláním je transformovat odvětví nátěrových hmot pomocí špičkových technologií a služeb zaměřených na zákazníka.

jakub doležel

vedoucí projektového týmu Centra telemedicínských služeb FN Ostrava

Jakub Doležel v současné době pracuje jako vedoucí projektového týmu Centra telemedicínských služeb FN Ostrava. Paralelně působí jako odborný pracovník projektu LERCO na LF OU a aktivně se podílí na výuce ve vybraných vzdělávacích a studijních programech. Do roku 2022 zastával pozici odborného asistenta Ústavu ošetřovatelství a porodní asistence. Pracovní zkušenosti získal také jako všeobecná sestra se specializovanou způsobilostí na Interní a kardiologické klinice FN Ostrava a LF OU. Zaměřuje se na aplikaci telemedicíny do klinické praxe, výzkum a vývoj v oblasti telemedicínských řešení a na vzdělávání zdravotnických pracovníků v oblasti eHealth a telemedicíny. Je autorem a spoluautorem řady publikací v indexovaných časopisech (WoS, Scopus), pravidelně vystupuje na odborných a vědeckých kongresech a zapojuje se do činnosti odborných profesních společností.

ondřej volný

zástupce přednosty pro vědu a výzkum: Neurologická klinika FN Ostrava

Dr. Ondřej Volný je zástupcem přednosty pro vědu a výzkum na Neurologické klinice FN Ostrava. Od roku 2021 rovněž zastává funkci vedoucího Centra klinických neurověd LF Ostravské univerzity. Jeho široké portfolio aktivit zahrnuje také působení na pozicích post-doctoral researcher v Mezinárodním centru klinického výzkumu FN u sv. Anny a LF MU (ICRC), externí konzultant a metodik pro klinické doporučené postupy v rámci Českého národního centra Evidence-Based Healthcare a Knowledge Translation (CEBHC-KT) pod LF MU. Zároveň výzkumně spolupracuje s The Calgary Stroke Program. Za svou vynikající práci získal několik národních i zahraničních ocenění, což odráží jeho výjimečné schopnosti a přínos oboru neurověd a klinického výzkumu

ondřej slach

prorektor pro strategii a rozvoj (Osu)

Ondřej Slach vyučuje na Ostravské univerzitě, kde je také aktivním členem Katedry sociální geografie a regionálního rozvoje. Zároveň působí jako externí poradce pro Ministerstvo pro místní rozvoj a spolupracuje s Technologickou agenturou ČR. Jeho práce zahrnuje i projektování kulturních a rozvojových strategií pro Ostravu a Moravskoslezský kraj.

Matěj misař

zakladatel společnosti carebot

Matěj Misař je jedním ze zakladatelů společnosti Carebot. Bývalý novinář se zaměřením na zdravotnictví a politiku a moderátor hlavní zpravodajské relace. Jeho startup se specializuje na včasnou diagnostiku z obrazového vyšetření, a tím pomáhá zachraňovat lidské životy. Za tento přínos byl s týmem oceněn mnohými cenami jako Deloitte #Fast50, Vodafone Nápad roku, Inovátoři 2022, AI Awards 2023, Pfizer HealthcareLab a dalšími. Je jednou z osobností české AI zdravotnické scény a pravidelně přednáší na téma o využití AI ve zdravotnictví v různých zemích Evropy, a to ať už na předních zdravotnických a odborných konferencích, tak i v rámci seminářů a předmětů na vysokých školách. Matěj je také členem Advisory boardu České asociace umělé inteligence.

daniel kvak

ceo carebot

Daniel Kvak je CEO českého biotechnologického startupu Carebot, který disponuje jedinečným know-how v oblasti umělé inteligence, strojového učení a analýzy dat v lékařském zobrazování. Společnost se zaměřuje na vývoj inovativního softwaru s přesahem do klinické praxe, zejména pro využití v radiologii, pneumologii a onkologii. Tým společnosti tvoří zkušení programátoři, výzkumní pracovníci, odborníci na zdravotnické právo a tým více než 80 radiologů z celého světa. Daniel je aktivní výzkumník s několika oceněnými publikacemi v prestižních časopisech Q1 zaměřených na zobrazovací data, strojové učení v radiologii. Mimo jiné působí jako recenzent pro časopis European Radiology, oficiální žurnál Evropské radiologické společnosti.

michal lorenc

VEDOUCÍ R&D PROGRAMŮ V ONSEMI

Michal Lorenc je vedoucím R&D programů ve společnosti onsemi. Za sebou má 30 let praxe ve výzkumu, vývoji a výrobě polovodičových materiálů, struktur a součástek. Ve spolupráci s výzkumnými organizacemi vedl desítky projektů na lokální i korporátní úrovni zaměřených na růst polovodičových krystalů, výrobu leštěných polovodičových desek, polovodičových struktur a součástek. Také se významně podílel na výzkumu a vývoji technologie pro výrobu polovodičových desek karbidu křemíku. Od roku 2023 působí jako viceprezident pro průmysl v Czech National Semiconductor Cluster.

Václav Juříček

CTO v Brano group, a.s.

Václav Juříček působí ve vedení jedné z největších skupin českého autoprůmyslu – Brano Group, která generuje miliardové obraty. Zkušenosti s fungováním podniku získal v rámci rodinné firmy, kterou převzal po svém otci. V letech 2011–2012 působil v Brano Group jako Design Engineer, poté odjel na dva roky stavět na nohy byznys v Číně, dále pět let poznával firemní procesy jako Project Manager, osm let v roli Head of R&D a aktuálně působí čtvrtým rokem na pozici technického ředitele. Mimo uvedené je také členem představenstva.

Karel Kantor

head of innovation ve VAMED MEDITERRA

Karel Kantor je propagátorem digitální medicíny. Ve zdravotnictví působí od roku 2007. Postupně zastával celou řadu manažerských pozic v soukromých řetězcích nemocnic. Před lety se začal zabývat inovacemi ve zdravotnictví a s příchodem těch digitálních se tento obor stal jeho hlavním. Dlouhodobě se snaží prosazovat moderní digitální nástroje do běžného života nemocnic. Zabývá se vyhledáváním inovací s vysokou přidanou hodnotou. Jeho vášní je využití AI a VR ve zdravotnictví.

Petr Šídlo

partner Direct People

Zkušený inovátor a tvůrce nových způsobů diferenciace, růstu a zdrojů zisku. Petr začínal v IT, ale jelikož nechtěl dělat projekty do šuplíku, založil Direct People, firmu na inovace. Ta za 13 let existence prošla více než 650 projekty a je nejstarší svého druhu na tuzemském trhu. Petr má za sebou stovky úspěšných projektů, vybudoval řadu startupů a změnil život mnoha firmám díky inovační kultuře, kterou v nich pomáhal zavádět. Je mentor StartUpYardu a různých akceleračních programů a certifikovaný školitel metodiky LeanStack. 

Katka Borovanská

The Art of Smart

Kateřina má 20 let zkušeností ve strategickém managementu, brandingu, PR, a především v zavádění content marketingu v České republice. Založila a řídí asociaci, hlavní ocenění v oblasti content marketingu a každoroční konferenci o brandingu a content marketingu. Je majitelkou skupiny F major, která zahrnuje FREYU, full-service agenturu se zaměřením na strategii, obsah a kreativitu, zejména pro segmenty módy, umění a luxusu. Dále Fiat Lux Art, která již deset let pořádá Fenix Awards a The Art of Smart, mezinárodní společnost zaměřenou na AI, digitální transformaci podnikání a moderní leadership. Všechny společnosti spojuje vize chytřejšího světa a společnosti.

Petr Knap

senior advisor ve společnosti
EY Consulting

Petr Knap je Senior Advisor pracující pro společnost EY Consulting se zaměřením na výrobní a automobilový průmysl pro oblast střední a východní Evropy. V regionu centrální Evropy dlouhodobě odpovídal také za řešení pro dodavatelský řetězec a provozní témata. Po dvouleté zkušenosti ve společnosti Procter & Gamble pracuje od roku 1996 v poradenství – do EY přišel v roce 2002 a působil tam jako partner v letech 2007–2023. V letech 2019–2021 vedl českou divizi EY Consultingu s více než 300 zaměstnanci.

Petr Knap se aktivně podílí na iniciativách zaměřených na inovativní trendy budoucnosti výroby a automobilového průmyslu, jako je digitalizace, automatizace, elektromobilita, a autonomní vozidla, a aktivně komentuje relevantní témata jako je GenAI. Je také zakládajícím členem České komory PMI (Project Management Institute) a od roku 2006 je držitelem certifikátu Project Management Professional (PMP). Spoluzakládal také českou pobočku mezinárodní Rady pro udržitelný rozvoj (CBCSD).

Magdaléna Prunerová

koučka a propagátorka ESG konceptu

Magdaléna Prunerová se zaměřuje především na strategický rozvoj personálních zdrojů, podporu změny myšlení a týmové spolupráce pro top management. Má dlouholeté praktické osobní zkušenosti se vzděláváním a tvorbou vzdělávacích plánů pro vrcholný a střední management, především v období implementace změn. Již 7 let se věnuje tématům udržitelnosti napříč firemním světem. Pomáhá firmám implementovat strategii/koncept ESG s respektem k primárnímu zaměření firmy. Její motto k této akci zní: Be a part of the solution not the pollution.

Jakub Štolfa

Prezident Automotive Skills Alliance

Jakub Štolfa je prezidentem Automotive Skills Alliance, evropského partnerství zaměřeného na spolupráci v oblasti vzdělávání v rámci automotive. Je také akademickým pracovníkem na Fakultě elektrotechniky a informatiky na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava, kde získal i svůj doktorát. Jeho hlavním zaměřením jsou aktivity v oblasti up-skillingu a re-skillingu v rámci automobilového sektoru a v dalších souvisejících sektorech.

Spolu se svým týmem koordinoval projekt DRIVES, evropský strategický projekt zaměřený na vzdělávání v automotive, a vedl práce na projektu ALBATTS, což je evropský strategický projekt zaměřený na vzdělávání v bateriovém sektoru. Má zkušenosti s řízením projektů a programů, vývojem vzdělávacích a školicích programů, mapováním dovednostní a technické znalosti v informatice a mechatronice, ve vývoji systémů a softwarů a kvalitě.

David Stíbal

zástupce ředitele ve společnosti i&i Prague

David Stíbal zastává pozici zástupce ředitele v i&i Prague. Je držitelem titulů Bc. a Ing. z VŠCHT Praha a Ph.D. z University of Neuchâtel ve Švýcarsku. Po doktorandském studiu pracoval jako PostDoc na Massachusetts Institute of Technology. V i&i Prague se zaměřuje na evaluaci projektů a startupů (zejména stran vědeckých kvalit projektů, ale i ohledně práv duševního vlastnictví, businessových a dalších aspektů). Dále se účastní inkubace a zakládání startupů, podpory nově vzniklých týmů a business developmentu startupů, až po jejich úspěšnou komercializaci.

Ivan Jakúbek

CSO ve společnosti Eurowag

Ivan Jakúbek je ředitelem pro strategii (CSO) společnosti Eurowag, mezinárodního poskytovatele služeb v oblasti silniční mobility, který se zaměřuje na čistou, spravedlivou a efektivní silniční dopravu. Ivanovy hlavní aktivity zahrnují strategii, transformaci, udržitelnost a v neposlední řadě fúze a akvizice.

Před nástupem do Eurowagu působil Ivan Jakúbek jako viceprezident ve společnosti Enterprise Investors. V této roli byl zodpovědný za strategické vedení společnosti, včetně realizace transakcí a soukromého kapitálu.

V oblasti investičního průmyslu a průmyslu soukromého kapitálu má více než 23 let zkušeností. Mezi jeho nejúspěšnější investice patří AVG, Eurowag, STD Donivo, Nay a Kofola. Úspěšně vedl primární veřejné nabídky akcií (IPO) společností na burzách v New Yorku, Londýně, Varšavě a Praze.

Michaela Stachová

Executive Director, Business Leaders Forum

Michaela Stachová je ředitelkou Business Leaders Fora, které podporuje soukromý sektor při efektivním přechodu k udržitelné a odpovědné ekonomice. Stanovuje strategii, vyvíjí jednotlivé projekty organizace, rozšiřuje síť členů a komunikuje s členskými společnostmi. Michaela je zaměřená na udržitelnost, sociální otázky a ekonomickou prosperitu, klíčové oblasti pro zdravý rozvoj každé demokratické společnosti. Pomáhá společnostem rozpoznat a těžit z projektů ESG (Environment – Social – Governance) spojených se sociální odpovědností, udržitelností a lidskými právy na pracovišti.
Působila také jako ředitelka Nadace Krása pomoci, která podporuje seniory. Na této pozici zastupovala Českou republiku na prezentacích neziskového sektoru před Organizací spojených národů. V současné době je členkou dozorčí rady Nadace Krása pomoci. Jako certifikovaná trenérka od Googlu poskytuje speciální školení #IAmRemarkable, podporující genderovou rovnost v pracovním prostředí.

Jan Rosický

Co-founder & Chief Business Development Officer, Invent Medical

Jan Rosický vede obchodní tým Invent Medical a je zodpovědný za rychlou mezinárodní expanzi společnosti se zaměřením především na trh USA. Jan byl oceněn magazínem Forbes v rámci kategorie 30pod30.

Konstantin Margaretis

CEO a Co-founder ve společnosti Skladon

Konstantin Margaretis spoluzaložil firmu Skladon, která poskytuje fulfillment pro české i zahraniční e-commerce a retailové obchodníky. Společnost tak zajišťuje logistiku vyšším desítkám středních a větších značek jako jsou Kilpi, Skinners, Trezor nebo NAREX. Za poslední čtyři roky se vždy umístila v žebříčcích Financial Times nebo Deloitte, které vyhlašují nejrychleji rostoucí společnosti v Evropě. Sídlí v distribučním centru v Mošnově o aktuální rozloze 16 000 m².